UDANE STRATY BIEGACZY REJONU WILEŃSKIEGO NA ŁOTWIE

V. Godlevska14 listopada w łotewskim mieście Uogre odbyły się zawody w biegach przełajowych wśród dorosłych i dzieci. W zawodach wzięli udział biegacze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Wioleta Godlewska, Agnieszka Koleśnik, Mažvydas Juščius, Arnoldas Žukovskis oraz Vytautas Gražys. W zależności od wieku zawodnicy mieli do pokonania od 2,5 km do 10 km.

W grupie wiekowej 1996 r. ur. i młodsi zawodnicy mieli do pokonania 2,5 km trasy, wiodącej przez sosnowy las z trzema trudnymi podbiegami po 350-400 metrów. Dobrze wystąpił Mažvydas Juščius, który od połowy trasy mocno pobiegł w dwie ostatnie góry i był pierwszy na mecie, zwyciężając z czasem 9 min. 14 sek. Bardzo dobrze 2 okrążenia po 2,5 km pobiegły Wioleta Godlewska i Agnieszka Koleśnik, zajmując 2 i 3 miejsce w kategorii „Open” kobiet. Wioleta Godlewska 5 km pokonała za 19 min. 20 sek., a Agnieszka Koleśnik za 20 min. 00 sek. Zwyciężyła Łotyszka Agnese Pastare z czasem 19 min. 01 sek. W swojej kategorii wiekowej 1993-1994 r. ur. Wioleta zajęła 1 miejsce, a Agnieszka – 2 miejsce. W grupie chłopców 1993-1994 r. ur. 10 km pobiegł Arnoldas Žukovskis, zajmując 1 miejsce. Arnoldas 10000 metrów pokonał za 39 min. 56 sek. i z ponad 2-minutową przewagą zwyciężył nad Kristjanisem Zandersonsem z Łotwy.

V. GražysDorośli mieli do pokonania 4 kręgi po 2,5 km. Bardzo dobrze na tym dystansie wystąpił trener biegaczy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Podbrzezia Vytautas Gražys, który odniósł podwójne zwycięstwo, zwyciężając w kategorii „Open” mężczyzn i grupie wiekowej V-40 lat. Vytautas Gražys po pokonaniu 6 km w górę spurtował i odbiegł od biegnących razem Renars Roze i Alvis Mazkalns i do mety zwiększył przewagę do 56 sek., pokonując 10-kilometrowy dystans za 34 min. 34 sek. Drugie miejsce zajął Renars Roze z czasem 35 min. 20 sek., a trzecim był Alvis Mazkalns z czasem 35 min. 38 sek.

Zwycięzcy 1-3 miejsca w kategorii „Open” i w poszczególnych grupach wiekowych zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Pozdrawiamy naszych biegaczy oraz ich trenera i życzymy kolejnych sukcesów.