JERZY LEWKO ZOSTAŁ UHONOROWANY W DEPARTAMENCIE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

29 grudnia w Departamencie Wychowania Fizycznego i Sportu po raz ostatni w tym roku zostali nagrodzeni sportowcy i ich trenerzy, którzy na mistrzostwach świata lub Europy zdobyli bądź jakie medale. Medale „Za zwycięstwa sportowe” wręczono dla więcej niż 50 sportowców i trenerów.

„Prawdę mówiąc, Litwa ma kim się szczycić, a uwzględniając dzisiejsze aktualia, mamy nadzieję, że tak będzie w przyszłości. Reprezentować swój kraj jest wyjątkowym zadaniem. Reprezentując inne państwo, nigdy nie będziesz mógł reprezentować tego, w którym się urodziłeś. Dzisiaj tu się zebrali ci ludzie, którzy wiedzą, co znaczy reprezentować Litwę i wysławiając ją osiągać wielkie zwycięstwa”. – mówił generalny dyrektor Departamentu Wychowania Fizycznego i Sportu Klemensas Rimšelis, pozdrawiając sportowców i trenerów i dziękując za osiągnięcia.

Medal „Za zwycięstwa sportowe” jest wręczany sportowcom, trenerom, pracownikom medycyny i nauki, zarządcom, którzy przyczynili się do przyszykowania sportowców wielkiego mistrzostwa. Nagrody są wręczane zwycięzcom wysokich miejsc na mistrzostwach świata czy Europy. Taki medal został także wręczony dla Jerzego Lewko, trenera Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego i nauczyciela wychowania fizycznego szkoły średniej w Ławaryszkach, za zdobyte trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w”Unifight”. Także nagrodzony został trener Jerzego Lewko Aleksandr Pawłow.

Pozdrawiamy Jerzego Lewko i jego trenera ze zwycięstwem i życzymy kolejnych sukcesów w startach sportowych.

Samorządu Rejonu Wileńskiego                                                           Marian Kaczanowski

Tema: Nowości