XXIV Tarptautinės Edvardo Dudeko slidinėjimo varžybos Radziechovy mieste (Lenkija)

2010 m.sausio 9 dieną sportininkų grupė iš Vilniaus rajono išvyko į Radziechovy miestą (Lenkija) dalyvauti XXIV Tarptautinėse Edvardo Dudeko slidinėjimo varžybose.
Šiemet pagrindinis varžybų organizatorius džiaugėsi gausiu dalyvių skaičiumi. Visose amžiaus grupėse startavo 330 sportininkų. Dieną prieš varžybas oras buvo fantastiškas ir nusimatė nuostabi sporto šventė, tačiau kalnų klimatas yra nenuspėjamas. Išvakarėse šalo, naktį pradėjo lyti… Nors oras subjuro varžybos vis tiek buvo įvykdytos. Organizatoriams prireikė sumažinti distancijas iš 20km. į 12km. ir 10 km į 6km.
Pirmieji starto linijoje išsirikiavo darželinukai, o po jų mokyklinio amžiaus pradinių klasių vaikai. Pirmasis Vilniaus rajono atstovas 5 – 6 klasių slidininkų būryje startavo Arnold Lepiochin. Dviejų kilometrų distancijoje tarp 30 startavusių Artiomas buvo 7.
Neblo gai sekėsi ir mūsų jauniams. Karolina Banel iš Mostiškių šešių kilometrų distancijoje iškovojo IV vietą. Rafal Mikelevič toje pačioje distancijoje pasirodė lygiai taip pat ir buvo IV. Kšyštof Mikelevič 6 km. distanciją baigė šeštas.
Labai gerai pasirodė Kūno kultūros mokytojos Jadvyga Junevič ir Regina Kozlovska. Jos kategorijoje Open užėmė atitinkamai 5 ir 6 vietas. Tuo tarpu pagal savo amžiaus grupes Regina Kozlovska K4 grupėje iškovojo sidabro medalį o bendražygė Jadvyga Junevič K5 grupėje – bronzos medalį.
Šiais metais puikiai pasirodė ir Nemenčinės miesto meras, kuris VIP kategorijoje 6 km. distancijoje iškovojo pirmąją vietą. Nepaisant to tęsė pagrindinį 12 km. bėgimą ir K6 kategorijoje finišavo ketvirtas.
Kaip visada nenuvylė ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski. Jis 12 km. distanciją Open kategorijoje baigė penktas užtikrindamas sau pirmąją vietą M5 kategorijoje.
1 – 3 vietos laimėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir daiktiniais prizais, o taip pat vieno metro ilgio dešromis specialiai paruoštomis šioms varžyboms.