Sporto mokyklos nuostatai
I.BENDROJI DALIS
1.Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla (toliau tekste VRSM) yra vaikų ir jaunimo neformaliojo ugdymo Vilniaus rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga, sudaranti galimybes saviraiškai per kūno kultūrą ir sportą. Mokyklos pavadinimas anglų kalba – Vilnius district sport school.
2. Sporto mokykla yra juridinis asmuo, savo veiklą grindžiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto bei kitais įstatymais, poįstatyminiais teisės aktais bei steigėjo patvirtintais šiais nuostatais ir išlaikoma iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto, atskirais atvejais remiama įstatymų nustatyta tvarka.
3.VRSM steigėjas yra Vilniaus rajono savivaldybės taryba, identifikavimo kodas 8870177, Rinktinės g. 50, LT 2600 Vilnius.
4. VRSM turi antspaudą su savo pavadinimu, atributiką. Su kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis bendrauja sudarydama susitarimus ir sutartis.
5. VRSM buveinės adresas: Mokyklos g.1 Zujūnų k., Zujūnų sen.,4040 Vilniaus r. sav.
II. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI, VEIKLA
6. VRSM per sportą skatina vaikus ir jaunimą saviraiškai, vadovaudamasi savo nuostatais, organizuoja vaikų, jaunimo laisvalaikį vykdo papildomą darbą kūno kultūros ir sporto srityje, ieško talentingų sportininkų, sporto mokslo bei medicinos specialistų parengtomis bei praktikoje patvirtintomis priemonėmis rengia sportininkus, galinčius deramai atstovauti rajonui įvairiose respublikinėse varžybose, tarptautiniuose renginiuose.
7. Mokyklos tikslai:
7.1. ugdyti ir lavinti sveiką asmenybę;
7.2. diegti meilę ir poreikį kūno kultūrai ir sportui;
7.3. vykdyti mokomąjį treniruočių procesą sporto varžybas ir sveikatą stiprinančius renginius, stovyklas, organizuoti zonines ir rajonines moksleivių varžybas;
7.4. ruošti sportininkus savivaldybių, apskričių ir Lietuvos Respublikos rinktinėms;
7.5. puoselėti moksleivių dvasinės, psichines ir fizines galias.
7.6. teikti rajono ugdymo įstaigoms organizacinę, ir metodinę paramą kūno kultūros ir sporto klausimais.
8. Veikla:
8.1 papildomas ugdymas (80.42.40);
8.2. sporto mokyklų ir klubų veikla (92.62.10);
8.3. fizinės gerovės užtikrinimo veikla (93.04);
8.4 kita sportinė veikla (92.62).
III. MOKYMO ORGANIZAVIMO TVARKA
9. Sportininkų ir sportuotojų ugdymo procesas organizuojamas atsižvelgiant į bendruosius šalies piliečio ugdymo reikalavimus, žmogus fizinių ir psichinių savybių raidos dėsningumus, lyties ir amžiaus, kada pasiekiami geriausi tos šakos rezultatai, ypatumus, optimalų sporto varžybų poreikį.
9.1 Ugdymo organizavimo tvarka:
9.1.1. VRSM sportininkų ugdymas organizuojamas vadovaujantis:
9.1.2. mokyklos nuostatais;
9.1.3. sporto šakų ugdymo programomis;
9.1.4. grupiniais arba individualiais ugdymo planais;
9.1.5. Lietuvos sportininkų kvalifikacinių kategorijų reikalavimais ir normomis;
9.1.6. sporto varžybų kalendoriumi;
9.1.7. metiniais ugdymo grupių darbo apskaitos žurnalais;
9.1.8. kitais normatyviniais dokumentais;
10.Ugdymo procesas vyksta keturiais etapais:
I-asis – pradinio rengimo ( fizinis bei sportinis rengimas );
II-asis – meistriškumo ugdymo ( sportinės specializacijos );
III-asis – meistriškumo tobulinimo;
IV-asis – didelio sportinio meistriškumo
10.1.PRADINIO RENGIMO ETAPAS:
Sis etapas skirstomas į fizinio bei sportinio rengimo etapus. Treniruotės skirtos bendram fiziniam rengimui, sporto šakų technikos elementams išmokyti, dalyvauti varžybose pagal supaprastintas taisykles. Priėmimo sąlygas į šio etapo fizinio rengimo grupes nustato Mokykla. Į sportinio rengimo grupes priimami moksleiviai iš fizinio rengimo grupių arba eksternu įvykdę testavimo reikalavimus.
10.2. MEISTRIŠKUMO UGDYMO ETAPAS:
Siame etape vykdomos pasirinktos sporto šakos treniruotės ir varžybos. Į grupes priimami moksleiviai iš sportinės specializacijos grupių arba eksternu įvykdę testavimo reikalavimus.
10.3. MEISTRIŠKUMO TOBULINIMO ETAPAS:
Siame etape vykdomos specializuotos sporto šakos treniruotės ir varžybos. [ grupes priimami moksleiviai iš meistriškumo ugdymo grupių arba eksternu įvykdę testavimo reikalavimus.
10.4. DIDELIO SPORTINIO MEISTRIŠKUMO ETAPAS:
Siame etape sprendžiami ir realizuojami aukščiausio sportinio meistriškumo uždaviniai. Į grupes priimami moksleiviai iš sportinio tobulinimo etapo arba eksternu įvykdę testavimo reikalavimus.
11. Ugdymas organizuojamas ugdymo grupėms ir individualiai atskiram sportininkui. Vieną ar kitą ugdymo rūšį pedagogas pasirenka atsižvelgdamas į sportininko meistriškumo lygį, sporto šakos specifiką, metodinius reikalavimus.
12. Pagrindinės VRSM sportininkų ugdymo formos yra šios: teorinės paskaitos, praktinės ugdymo pratybos vietos sporto bazėje ir sporto stovyklose, dalyvavimas sporto varžybose. Taip pat gali būti organizuojami seminarai, disputai, ekskursijos, testai, kontroliniai normų patikrinimai ir t.t. Visų lygių VRSM sportininkams namų užduotys skiriamos pedagogų nuožiūra, atsižvelgiant į sportininko sugebėjimus įvykdyti programinius reikalavimus, amžių ir kita.
13. VRSM sportininkų ugdymas organizuojamas laisvalaikiu: po pamokų, poilsio ir švenčių dienomis, moksleivių atostogų metu.
14. Teorinių paskaitų ir pratybų minimali trukmė — 45 min. Maksimali pratybų trukmė priklauso nuo pedagogo grupinio ar individualaus ugdymo plano reikalavimų. Į šį skaičių įeina ir oficialus kalendorinių varžybų, jeigu jose dalyvauja sportininkas su pedagogu, laikas.
15. Teorinių paskaitų, ugdymo pratybų laikas ir vieta nurodyta tvarkaraščiuose, o dalyvavimo sporto varžybose – kalendoriniuose planuose, patvirtintuose mokyklos direktoriaus.
16. Ugdymo grupė gali būti sudaryta iš vienos lyties sportininkų arba mišri.
17. Sportininkų skaičius ugdymo grupėje nurodomas minimalus, atsižvelgiant į sporto šakos specifiką, mokyklos galimybes.! pradinio rengimo grupės sąrašus gali būti papildomai įrašyti 1-3 sportininkai, meistriškumo ugdymo 1-2 sportininkai.
18. Ugdymo grupė laikoma nesukomplektuota, jeigu pratybas lanko mažiau kaip 2/3 patvirtinto grupės sportininkų skaičiaus. Naujos grupės komplektavimas gali trakti ne ilgiau kaip vieną mėnesį;
19. VRSM komplektuojamų ugdymo grupių lygiui nustatyti taikomi sportininkų kvalifikaciniai reikalavimai ir normos, patvirtintos Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
20. Moksleiviams, pagal testavimo reikalavimus nepatekusiems į aukštesnės pakopos grupes, VRSM nustatyta tvarka gali būti organizuojamos tėvų (globėjų) apmokamos bendro fizinio parengimo grupės.
21. Jeigu treneris-sporto mokytojas negali sukomplektuoti reikiamo parengtumo sportininkų grupės, tai VRSM direktorius įsakymu ( remdamasis trenerio-sporto mokytojo raštišku prašymu ) gali leisti vienerių metų laikotarpiui du trečios kategorijos sportininkus prilyginti vienam antros, du antros kategorijos – vienam pirmos kategorijos sportininkui, vietoje vieno trečios kategorijos sportininko gali leisti vieneriems metams papildyti ugdymo grupę trimis neturinčiais kategorijos sportininkais.
22. Jeigu jaunesnio amžiaus sportininkas įvykdo aukštesnės kategorijos reikalavimus, tai treneriui-sporto mokytojui leidžiamąjį įrašyti į aukštesnės kategorijos ugdymo grupę.
23. Jeigu trenerio-sporto mokytojo grupės sportininkai per metus įvykdo aukštesnius arba netenka turėtų kvalifikacijų reikalavimų, mokyklos direktorius gali peržiūrėti ugdymo grupės maksimalų savaitinį pratybų valandų skaičių.
24. Išimties atveju, kai mokyklos sukomplektuotoje ugdymo grupėje 1-2 sportininkai išsiskiria iš kitų savo talentingumu ir sportiniais rezultatais, papildomam jų ugdymui mokyklos direktorius, suderinęs su Švietimo skyriaus vedėju, prie grupei maksimalaus skaičiaus per savaitę skirtų pratybų valandų gali pridėti (atsižvelgiant į tai, kokiai grupei sportininkai priskiriami) meistriškumo grupei – 2 valandas, meistriškumo tobulinimo grupei – 3 valandas.
25. VRSM vadovas, tvirtindamas treneriams – sporto mokytojams metinius darbo kravhis,turi vadovautis Sporto mokyklų (centrų) trenerių – sporto mokytojų darbo krūvio tarifikavimo komisijos sprendimais. Tuo tikslu rajono komisijai pateikiami reikalingi trenerio- sporto mokytojo tarifikavimo dokumentai.
26. Mokiniai priimami ir išbraukiami iš mokyklos direktoriaus įsakymu, gavus tėvų rašytinį prašymą. VRSM komplektuojamų ugdymo grupių lygiui nustatyti taikomi sportininkų kvalifikaciniai reikalavimai ir normos, patvirtintos Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Lankyti VRSM leidžiama moksleiviams, turintiems gydytojo leidimą, išduotą atitinkamos medicinos (sporto medicinos) įstaigos, bei tėvų (globėjų) sutikimą.
27. VRSP iniciatyva, suderinus su bendrojo lavinimo vidurine mokykla, gali būti steigiamos vienos arba kelių sporto šakų sporto grupės, sudaromos reikiamos mokymosi ir treniravimosi sąlygos.
28. Sporto ugdymo turinys:
28.1. Pagrindiniai ugdymo turinio uždaviniai: per vaikų ir jaunimo saviraišką sporte -talentingų sportininkų paieška, optimalus bendrasis ir specialusis jų fizinis rengimas, orientavimas vienai ar kitai sporto šakai, pradinis jų mokymas sporto šakų pagrindu, nuoseklus pratybų ir varžybų apimčių didinimas, šiuolaikinių sporto mokslo laimėjimų pritaikymas, siekiant optimalių sportinių rezultatų.
28.2 . Ugdymo turinį sudaro teorinis ir praktinis ugdymas, įgūdžių formavimas bei jų realizavimas.
28.3. Teorinis mokymas apima bendruosius kūno kultūros, sveikos gyvensenos, racionalios dienotvarkės, mitybos reikalavimus, asmens higienos taisykles ir savisekos principus, elgesio ir kultūros žinias; fizinių pratimų įtakos atskirų. organų ir sistemų veiklai, bendrųjų
treniruotės dėsningumų, pasirinktos sporto šakos technikos elementų, taktinių gudrybių panaudojimo žinias, sporto varžybų taisyklių nagrinėjimą ir suvokimą.
28.4, Praktinis ugdymas apima bendrąjį fizinį, techninį taktinį ir psichologinį sportininko rengimą, jo metu įgyti mokėjimai ir įgūdžiai realizuojami per sporto varžybas.
28.5. Atsižvelgiant į sporto šakos specifiką (pirmiausia nuo sportininkų amžiaus, kada pasiekiami geriausi sportiniai rezultatai, lyties ir t.t), kiekvieno sportininko ugdymas trunka atitinkamą metų skaičių. Kiekvieno etapo minimalūs ugdymo grupių komplektavimo reikalavimai, skiriamas savaitinis maksimalus pratybų valandų skaičius, optimalus sporto varžybų skaičius ir jų lygis per metus nurodytas Sporto mokymo įstaigų bendrųjų nuostatų priede.
28.6. Ugdymo turinys fiksuojamas ugdymo planuose. Ugdymo planai sudaromi vadovaujantis Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kūno kultūros ir sporto departamento patvirtintomis programomis. Ugdymo planus tvirtina mokyklos direktorius.
29. Ugdymo planai yra:
29.1. grupiniai (vienai ugdymo grupei arba keliems panašaus profilio ir lygio sportininkams);
29.2. individualieji (asmeniškai vienam sportininkui).
30. Ugdymo pianas susideda iš tokių dalių:
30.1. perspektyvinio (strateginio) plano, kuriame numatyti tikslai, numatomas pasiekti
sportininkų grupės (sportininko) parengtumo modelis, pagrindinių priemonių skaitinė išraiška;
30.2. metinio (taktinio) plano, kuriame numatomi tikslai, sportininkų grupės, sportininko parengtumo modelis ir jam įgyvendinti reikalingų pagrindinių priemonių apimtys bei intensyvumas;
30.3. atskirų rengimo periodų operatyviojo plano, kuriame numatoma treniruotės programa, sporto varžybos, testų bei kontrolinių normų laikas;
30.4. pratybų plano, kuriame numatytos krūvių apimtys bei intensyvumas, poilsio bei atsigavimo priemonės.
31. Sportininkų rengimui priskiriama:
31.1. sportininkų testavimas;
31.2. kontrolinių normų laikymas;
31.3. lyginimas su planuotu modeliu;
31.4. rengimo planų koregavimas.
32. Visas sportininkų ugdymo proceso realizavimas planuojamas kartu su moksliniu – metodiniu, medicininiu – biologiniu, informaciniu, materialiniu – techniniu bei didelio meistriškumo sportininkų socialiniu-ekonominiu aprūpinimu.
33. VRSM ugdymo grupių darbo apskaita tvarkoma ugdj’mo žurnaluose ir metinėse ataskaitose. Už žinių teisingumą atsako treneris – sporto mokytojas.
IV. MOKSLEIVIŲ, TĖVŲ (GLOBĖJŲ), PEDAGOGŲ TEISĖS IR
PAREIGOS
33. Moksleiviai turi teisę:
33.1. naudotis mokyklos sporto baze, sporto priemonėmis, inventoriumi, sporto apranga;
33.2. turėti higienos reikalavimus atitinkančią ir saugią treniruočių vietą;
33.3. dalyvauti mokyklos savivaldoje;
33.4. gauti maitinimą, atlyginimą už sportinius laimėjimus pagal Vyriausybės patvirtintus dydžius ir tvarką;
33.5. gauti moralinius, piniginius, daiktinius paskatinimus už pasiektus sportinius rezultatus;
33.6. gauti papildomojo ugdymo pažymėjimus.
34. Moksleiviai privalo:
34.1. pagarbiai bendrauti su treneriais-sporto mokytojais ir kitais mokyklos bendruomenės bei visuomenės nariais;
34.2. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, mokyklos nuostatų ir moksleivių elgesio taisyklių.
34.3. laikytis garbingos sportinės kovos principų, nevartoti draudžiamų medikamentų ir preparatų (dopingo), kenkiančių sveikatai;
34.4. sistemingai laikyti treniruotes ir kitus mokyklos organizuojamus renginius;
34.5. laikytis sportinio režimo ir higienos reikalavimų;
34.6. reguliariai tikrintis sveikatą;
34.7. vykdyti saugos reikalavimus;
34.8. tausoti sporto bazę ir inventorių;
34.9. atstovauti šaliai, miestui, sporto mokyklai, savo bendrojo lavinimo mokyklai pasirinktos sporto šakos varžybose.
34.10. pildyti savo sporto veiklos dienoraštį analizuoti jį;
34.11. mokėti Lietuvos Respublikos valstybės himną. Jį giedant ar grojant stovėti ramiai, reikšti pilietinę pagarbą.
35. Tėvai (globėjai) turi teisę:
35.1. reikalauti, kad jų vaikui būtų teikiamas valstybės standartus atitinkantis, papildomojo ugdymo lavinimas;
35.2. dalyvauti vaikui renkantis ugdymo kryptį
35.3. gauti informaciją apie savo vaiko pasiekimus ir elgesį;
35.4. spręsti (kartu su mokyklos pedagogais) vaiko kėlimo į aukštesnį meistriškumo etapą klausimus;
35.5. dalyvauti mokyklos savivaldoje.
36. Tėvai (globėjai) privalo:
36.1. sudaryti vaikui sveikas ir saugias gyvenimo bei mokymosi sąlygas skatinti j į įgyti papildomojo ugdymo išsilavinimą;
36.2. bendrauti su pedagogais sprendžiant vaiko ugdymosi klausimus;
36.3. padėti vaikui pasirinkti papildomojo ugdymo mokymosi kryptį;
36.4. mokyti vaiką darbštumo, atsakomybės, pasitikėjimo, atvirumo, iniciatyvos, savarankiškumo, susitelkimo ir reiklumo sau;
36.5. sudaryti reikiamas prielaidas vaiko fizinių, dvasinių ir dorovinių galių vystymuisi.
37. Pedagogai turi teisę:
37.1. turėti tinkamas darbo sąlygas;
37.2. laisvai rinktis pedagoginės veiklos formas ir metodus;
37.3. susipažinti su VRSM veiklą reglamentuojančiais dokumentais, administracijos Ir Savivaldos organų nutarimais bei susirinkimų protokolais;
37.4. tobulinti savo kvalifikaciją, persikvalifikuoti, atestuotis ir gauti kvalifikacinę kategoriją atitinkantį atlyginimą;
37.5. rengti individualias ugdymo programas;
37.6. burtis į visuomenines organizacijas;
37.7. nustatyta tvarka gauti mokamas atostogas mokymo priemonėms rengti ir kvalifikacijai tobulinti;
37.8. teikti siūlymus dėl mokyklos vadovų vadybinės ir kolegų pedagoginės veiklos;
37.9. dalyvauti mokyklos savivaldoje;
37.10. atostogauti VRSM kolektyvinėje sutartyje numatytu laiku ir naudotis Lietuvos Respublikos Vyriausybės numatytomis lengvatomis;
37.11. gauti atlyginimą už darbą bei piniginius ir daiktinius prizus, moralines paskatas.
38. Pedagogai privalo:
38.1. turėti aukštąjį arba aukštesnįjį pedagoginį išsilavinimą arba nustatyta tvarka išduotą licenciją, suteikiančią teisę dirbti trenerio-sporto mokytojo darbą;
38.2. ieškoti ugdymo turinį ir jo kaitą atitinkančių pedagoginės veiklos formų ir metodų:
38.3. laiku ir nustatyta tvarka sukomplektuoti ugdymo grupes;
38.4. vykdyti ugdymo programas, atsakyti už darbo rezultatus;
38.5. testuoti moksleivius, vykdyti rezultatą apskaitą;
38.6. ruoštis treniruotėms, varžyboms ir turiningai jas organizuoti;
38.7. mokyti moksleivius garbingos kovos, darbštumo, atsakomybės, pasitikėjimo, savarankiškumo, susitelkimo, atvirumo, iniciatyvumo ir reiklumo sau;
38.8. kaupti dalykines, pedagogines, psichologines žinias, plėsti kultūrinį akiratį tobulinti kvalifikaciją ir nustatyta tvarka atestuotis;
38.9. laikytis bendrosios ir pedagoginės etikos normų;
38.10. analizuoti savo pedagoginę veiklą, vertinti ugdymo rezultatus ir su jais supažindinti moksleivius, jų tėvus, kolegas, mokyklos vadovybę bei savivaldos institucijas;
38.11. bendradarbiauti su kolegomis abipusiu susitarimu, stebėti vienas kito darbą;
38.12. tvarkyti savo pedagoginės veiklos dokumentus;
38.13. neleisti moksleiviams, neturintiems gydytojo leidimo, lankyti pratybų, reguliuoti moksleivių darbo ir poilsio režimą;
38.14. bendrauti su kiekvienu moksleiviu ir jo šeima, sn mokyklos savivaldos institucijomis, bendrojo lavinimo mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų pedagogais;
38.15. išdirbti visą tarifikuotų valandų krūvį;
38.16. drausti ir neskatinti moksleivių vartoti medikamentų ir preparatų (dopingo) kenkiančių sveikatai;
38.17. laikytis saugos darbe ir laiduoti moksleivių ugdymo proceso saugumą, vykdyti moksleiviams treniruočių saugos instruktažas.
39. Kitų VRSM darbuotojų teises ir pareigas nustato jų pareiginiai nuostatai.
V. VALDYMAS
40. VRSM vadovauja direktorius.
41. Direktorius:
41.1. organizuoja VRSM veiklą, atsako už veiklos rezultatus;
41.2. telkia VRSM bendruomenę valstybės švietimo ir sporto politikai įgyvendinti;
41.3. aiškina VRSM bendruomenės nariams valstybės bei Vilniaus krašto švietimo ir sporto politiką, inicijuoja ilgalaikių ir trumpalaikių veiklos programų rengimą, organizuoja jų vykdymą.
41.4. organizuoj a ugdymo planų ir programų rengimą bei jų vykdymą;
41.5. laiduoja saugų mokyklos darbą;
41.6. puoselėja demokratinius mokyklos bendruomenės santykius;
41.7. rengia VRSM vidaus darbo tvarkos taisykles;
41.8. rūpinasi VRSM intelektualiniais, materialiniais ir finansiniais ištekliais.
41.9. organizuoja vykdomo treniruotės proceso ir dalyvavimo sporto varžybose materialinį bei techninį aprūpinimą ir taupų eksploatavimą;
41.10. palaiko ryšius su moksleivių tėvais, VRSM rėmėjais, visuomene;
41.11. tvirtina metinę statistinę ir finansinę ataskaitas, pateikia jas steigėjui;
41.12. pagal savo kompetenciją leidžia įsakymus, sudaro sutartis ir susitarimus su juridiniais bei finansiniais asmenimis, atstovauja VRSM kitose institucijose;
41.13. priima ir atleidžia VRSM darbuotojus Valstybės tarnybos įstatyme nustatyta tvarka, tvirtina jų pareiginius nuostatus, skatina bei skiria drausmines nuobaudas;
41.14. atsako už sportininkų, pedagogų ir kitų darbuotojų socialines teises;
41.15. direktoriui išvykus ar susirgus, VRSM vadovauja direktoriaus pavaduotojas ugdymui.
42. Direktoriaus pavaduotoju ugdymui skiriamas asmuo, turintis aukštąjį kūno kultūros išsilavinimą, organizacinio ir trenerio-sporto mokytojo darbo patirtį. Jis atsako už:
42.1. ugdymo grupių komplektavimą pagal Sporto mokymo įstaigų bendrųjų nuostatų ir šių nuostatų reikalavimus;
42.2. ugdymo sportinio darbo planavimą, apskaitą, kontrolę. Prižiūri, kad planai atitiktų sporto šakos ugdymo programas;
42.3. sporto pratybų tvarkaraščių sudarymą ir vykdymo kontrolę;
42.4. ugdomojo sportinio darbo organizavimą ištisus metus ir vasaros stovyklos metu;
42.5. talentingų sportininkų paiešką. Stebi jų rengimą ir tobulėjimą, teigia organizacinę- metodinę pagalbą juos rengiantiems specialistams;
42.6. netradicinių treniravimosi metodų, priemonių ir sąlygų praktikavimą rengiant didelio meistriškumo sportininkus;
42.7. ugdomojo sportinio darbo dokumentacijos tvarkymą, statistinių ataskaitų sudarymą ir jų teisingumą;
42.8. daugiamečių ir metinių mokyklos veiklos programų rengimo organizavimą, jų vykdymo kontrolę.
43. Metodininku skiriamas asmuo, turintis aukštąjį kūno kultūros išsilavinimą, trenerio – sporto mokytojo darbo patirtį. Jis atsako už:
43.1. sporto varžybų, kontrolinių normų ir testų vykdymą;
43.2. sporto šakų pedagoginių-psichologinių žinių kaupimą ir jų perdavimą treneriams- sporto mokytojams;
43.3. sportininkų dalyvavimą rajono, šalies ir tarptautinėse sporto varžybose, vykdo šios veiklos apskaitą, analizę;
43.4. trenerių-sporto mokytojų darbo kontrolę;
43.5. trenerių-sporto mokytojų profesinio meistriškumo tobulinimo organizavimą, patirties skleidimą;
43.6. VRSM sportininkų pasiekimų rezultatų analizę ir apskaitą;
43.7. sportininkų kvalifikacinių kategorijų įgijimo bei trenerių-sporto mokytojų kvalifikacinių kategorijų, atestacijos dokumentų rengimą;
43.8. VRSM stendų, metraščio, moksleivių kartotekos, metodinės literatūros kaupimą:
43.9. naujovių atitinkamose sporto šakose ieškojimą ir jų perteikimą treneriams-sporto mokytojams;
43.10. sporto šakų agitaciją ir propagandą bendrojo lavinimo mokyklose ir kitose įstaigose;
43.11 .bendradarbiavimą su žiniasklaida;
43.12. Lietuvos Respublikos švenčių ir atmintinų dienų paminėjimą.
44. VRSM administracijos darbuotojų pareigos ir atsakomybė detalizuojama pareiginiuose nuostatuose.
VI. SAVIVALDA
45. VRSM taryba – aukščiausia savivaldos institucija, lygiomis dalimis jungianti moksleivių, jų tėvų.(globėjų) ir pedagogų atstovus svarbiausių mokyklos veiklos uždaviniams įgyvendinti.
46. Mokslo metų kadencijai 3 tėvus į mokyklos tarybą renka visuotinis tėvų susirinkimas, 3 trenerius – sporto mokytojus renka mokytojų taryba, 3 mokinius – sportininkų taryba.
47. VRSM tarybos pirmininką renka tarybos nariai. Mokyklos direktorius negali būti tarybos pirmininku.
48. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja 2/3 visų jos narių. Nutarimai priimami balsų dauguma.
49. VRSM tarybos nariai už savo veiklą atsiskaito juos rinkusiems bendruomenės nariams.
50. VRSM taryba:
50.1. teikia VRSM siūlymus materialinei bazei gerinti;
50.2. inicijuoja šeimos, ugdymo įstaigos bendradarbiavimą;
50.3. svarsto mokyklos pajamų ir išlaidų sąmatą, prižiūri mokyklos ūkinę-finansinę veiklą;
50.4. padeda organizuoti vasaros ir sporto sveikatos stovyklas sportininkams;
50.5. sprendžia kitus svarbius VRSM veiklos klausimus.
51. Mokytojų taryba – nuolat veikianti VRSM savivaldos institucija, svarstanti moksleivių, ugdymo rezultatus, pedagoginės veiklos tobulinimo formas ir metodus. Ją sudaro VRSM vadovybė, visi joje dirbantys pedagogai ir kiti darbuotojai. Pedagogų tarybai vadovauja VRSM direktorius.
52. Mokytojų taryba:
52.1. aprobuoja VRSM metinę veiklos programą, vidaus darbo taisykles, svarsto teorines ir praktines sportininkų ugdymo problemas;
52.2. analizuoja mokymo planus, mokyklos veiklos ir ugdymų programas;
52.3. sprendžia moksleivių sveikatos, saugos, mokymosi, skatinimo, poilsio, renginių organizavimo klausimus;
52.4. svarsto, kaip įgyvendinami VRSM tikslai ir uždaviniai;
52.5. tvirtina VRSM sportininkų elgesio taisykles, priima ir šalina moksleivius iš VRSM;
52.6. posėdžius šaukia ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Prireikus gali būti sušauktas neeilinis pedagogų tarybos posėdis. Jis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tarybos narių. Pedagogų tarybos nutarimai priimami dalyvaujančių balsų dauguma.
53. Sportininkų susirinkimas – aukščiausias VRSM sportininkų savivaldos institucija. Tarp sportininkų susirinkimų veikia Sportininkų taryba, išrinkta sportininkų susirinkime.
54. Sportininkų taryba:
54.1. padeda administracijai spręsti socialines ir buitines sportininkų problemas, organizuoja sportininkų laisvalaikį;
54.2. deleguoja sportininkų atstovus į VRSM tarybą;
54.3. svarsto sportininkų elgesio taisykles, siūlo jas tobulinti.
VII. DARBUOTOJŲ PRIĖMIMO Į DARBĄ IR DARBO APMOKĖJIMO TVARKA
55. Įstaigos darbuotojai priimami į darbą ir atleidžiami įstatymų nustatyta tvarka.
56. Darbo užmokesčio tvarką ir sąlygas nustato Lietuvos Respublikos darbo apmokėjimo įstatymas, kiti įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės norminiai aktai.
57. Medicinos ir kitų specialistų, dirbančių mokykloje, atlyginimai (koeficientais) nustatomi vadovaujantis atitinkamų ministerijų patvirtintais pareigybių sąrašais bei parengtomis tarnybinių atlyginimų schemomis.
VIII. PEDAGOGŲ ATESTAVIMO TVARKA IR ORGANIZAVIMAS
58. VRSM pedagogai atestuojami Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
IX. RAŠTVEDYBOS ORGANIZAVIMAS IR DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS
59. VRSM organizuodama raštvedybą ir saugodama dokumentus remiasi Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus įsakymais, šio direktoriaus įsakymu patvirtintomis Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklėmis, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos
Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus įsakymais, kolegijos nutarimais ir šiais nuostatais.
60. VRSM sportininkas privalo turėti:
60.1. sportininko kvalifikacinių kategorijų knygelę;
60.2. savisekos ir treniruotės krūvių įvykdymo dienoraštį;
60.3. sveikatos pažymėjimą.
61. Mokyklos treneris – sporto mokytojas privalo turėti:
61.1. trenerio-sporto mokytojo Icvalifikacimų kategorijų knygelę;
61.2. ugdomojo sportinio darbo planus:
61.2.1. metinius, pratybų-pradmio rengimo ir meistriškumo ugdymo grupių sportininkams;
61.2.2. perspektyvinius keturmečius (olimpinio ciklo), metinius ir atskirų pasirengimo etapų-meistriškumo tobulinimo ir didelio meistriškumo grupių sportininkams (sporto žaidimuose ar komandinėse rungtyse gali būti grupiniai planai);
61.2.3. ugdymo sportinio darbo apskaitos duomenis, sporto varžybų, kontrolinių varžybų, testų duomenis bei analizę ir išvadas.
X. VRSM DOKUMENTACIJA
62. VRSM turi šią dokumentaciją:
62.1. steigimo dokumentą ir nuostatus;
62.2. metinę mokyklos darbo veiklos programą;
62.3. trenerių-sporto mokytojų tarifikaciją;
62.4. darbuotojų asmens bylas;
62.5. treniruočių tvarkaraštį;
62.6. įsakymus;
62.7. darbuotojų pareiginius nuostatus;
62.8. grupių žurnalus;
62.9. moksleivių prašymus;
62.10. varžybų kalendorius;
62.11. testavimo protokolus;
62.12. metines statistines ataskaitas;
62.13. pedagogų tarybos posėdžių protokolus;
62.14. pedagogų atestacijos dokumentus;
62.15. darbo saugos dokumentaciją.
XI. ATSAKOMYBĖ
63. Moksleiviai, nevykdantys savo pareigų, moksleivio elgesio taisyklių, atsako pagal įstatymus, mokyklos nuostatus ir mokyklos darbo tvarkos taisykles.
64. Už šiurkščius ir nuolatinius mokyklos nuostatų ir vidaus taisyklių pažeidimus sportininkas pedagogų tarybos nutarimu gali būti pašalintas iš mokyklos.
65. Iš VRSM šalinami sportininkai, dėl nepateisinamos priežasties atsisakę ginti sporto mokyklos, rajono, šalies garbę sporto varžybose, olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose bei diskvalifikuoti ilgesniam nei dvejų metų laikotarpiui.
66. Treneriai-sporto mokytojai atsako už moksleivių sveikatos saugumą, jų gyvybę treniruočių, varžybų, kelionių ir kitų renginių metu, atsako už sveikatos patikrinimą laiku.
66. Treneriai-sporto-mokytojai atsako už moksleivių ugdymo ir sportinius rezultatus, atitinkančius programinius reikalavimus.
67. VRSM administracija ir pedagogai Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymo numatyta tvarka gali būti atleisti iš darbo, kai jų elgesys, nors ir ne darbo metu, yra amoralus ir dėl to nesuderinamas su jų pareigomis.
68. VRSM direktorius atsako už visą mokyklos veiklą, užtikrina, kad nebūtų vykdomi moksliniai bandymai ar kitokie eksperimentai su vaiku, galintys pakenkti jo gyvybei, sveikatai, normaliam asmenybės vystimuisi.
XII. FINANSAVIMAS
69. Lėšas VRSM nustatyta tvarka skiria ir jų panaudojimą kontroliuoja steigėjas. Jos naudojamos pagal patvirtintas sąmatas, suderinus su asignavimų valdytoju.
70. Buhalterinę apskaitą tvarko Centralizuota buhalterija prie Vilniaus rajono švietimo skyriaus. Ji organizuoja ir tvarko VRSM buhalterinę – finansinę apskaitą, atsako už įstaigos buhalterinės – finansinės apskaitos teisingumą.
71. VRSM buhalterinę – finansinę apskaitą nustatyta tvarka tikrina Savivaldybės kontrolierius ir kitos įstatymų nustatytos institucijos.
72. VRSM gali turėti savo asmeninę banko sąskaitą.
XIII. VRSM TURTAS IR LĖŠOS
73. VRSM turtą gali sudaryti pastatai, kitos pagrindinės priemonės, finansiniai ištekliai ir kitas su VRSM veikla susijęs turtas, kurį valdo, juo neatlygintinai naudojasi ir juo disponuoja. Savivaldybė perduoda VRSM turtą panaudos pagrindais. VRSM savo turtą ir finansinius išteklius privalo tausoti ir saugoti.
74. VRSM lėšų ir turto šaltiniai yra šie:
75.1. Lietuvos Respublikos biudžeto ir Vilniaus rajono savivaldybės lėšos;
75.2. Lietuvos ir užsienio fondų asignavimai, investuotojų lėšos;
75.3. lėšos ir turtas, gauti kaip parama, dovana, pagal testamentą;
75.4. kitos teisėtai įsigytos lėšos;
75. Steigėjo nustatyta tvarka VRSM gali gauti užmokestį už sportininkų papildomą ugdymą, gali nuomoti patalpas, kitas mokamas paslaugas.
XIV. VRSM NUOSTATŲ KEITIMO IR PAPILDYMO TVARKA
76. Nuostatus, jų papildymus ir pakeitimus tvirtina Vilniaus rajono savivaldybės taryba.
XV. VRSM LIKVIDAVIMAS, REORGANIZAVIMAS
77. VRSM reorganizuojama arba likviduojama Vilniaus rajono savivaldybės tarybos iniciatyva vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Švietimo įstaigų steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo tvarka.
——————————————————————————————————
Tema: Mokyklos dokumentai
Žymės: