Udany start Edwina Tomaszewicza w biatlonowych zawodach o puchar Europy 2010-01-09

9 stycznia w niemieckim mieście Altenberg odbył się 4 etap Pucharu Europy w biatlonie wśród dorosłych, w którym wziął udział jeden z silniejszych biatlonistów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego 16-letni Edwin Tomaszewicz.

Trudno było rozliczać na wysokie miejsce w końcowym protokole rywalizując z doświadczonymi zawodnikami, mistrzami świata i igrzysk olimpijskich. Tym nie mniej Edwin Tomaszewicz dobrze startował w sprincie na 10 km ze strzelaniem stojąc + leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał biatloniści mieli do pokonania dodatkową karną rundę 150 m.

Na starcie sprintu stanęło 138 zawodników. Edwin Tomaszewicz na pierwszym strzelaniu miał 2 niecelne strzały i musiał dodatkowo pokonać 300m dystansu. Na drugim strzelaniu stojąc Edwin miał jeszcze 2 niecelne strzały i na mecie uplasował się na 108 miejscu, pokonując dystans 10 km za 38 min. 40 sek.

Najlepiej z przedstawicieli Litwy wystąpił Andrius Timochin z Wisagini zajmując 78 miejsce z dwoma karnymi kręgami. Dariusz Czepulis z Ignaliny zajął 92 miejsce (3 karne kręgi). Zwyciężył Toni Lang z Niemiec.

Pozdrawiamy Edwina i życzymy udanego startu 16 stycznia w Nove Mesto w Czechach na 5 etapie Pucharu Europy.