JURIJ LEVKO – TREČIAS PASAULIO UNIFIGHT ČEMPIONATE

K. Narušytė, Lietuvos Unifight federacijos prezidentas A. Pavlov, J. LevkoGruodžio 4 d. iš Pasaulio „Unifight“ čempionato su dviem medaliais į Lietuvą grįžo Lietuvos delegacija. Šiais metais varžybos vyko Rusijoje, Medyn mieste netoli Maskvos. Vienu iš delegatų buvo jaunas Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos slidinėjimo treneris Jurij Levko.

Lapkričio 30 – gruodžio 4 dienomis minėtame Rusijos mieste vyko XI Pasaulio „Unifight“ čempionatas. Ši gana jauna sporto disciplina sparčiai populiarėja ne tik Rusijoje ir buvusios Tarybų Sąjungos šalyse, bet ir daugelyje Europos šalyse. Jau keletą metų yra kultivuojama ir Lietuvoje, Vilniaus klube „Status Unifight“. Sporto klubo auklėtiniai jau yra pasiekę gerų rezultatų kiek Lietuvoje, tiek ir tarptautinėje arenoje: yra tapę pasaulio ir Europos čempionais. „Unifight“ – tai sporto dvikovė, kurią sudaro kliūčių ruožo įveikimas bei kova ringe. Kliūčių ruožo metu varžovai ne tik lipa tinklu, perlipa per sieną, bet ir šaudo, mėto peilius į skydą, kur už taiklų mėtimą skiria 2 taškus. Taip pat yra ir žiemos šio sporto rūšis, kurios metu sportininkai turi įveikti slidinėjimo distanciją, šaudyti iš pistoleto, o paskui kautis ringe ant sniego.

Jurij Levko, visai neseniai atstovavo Lietuvai kaip biatlonininkas. Baigęs studijas pradėjo treniruoti grupę vaikų Mostiškėse (Vilniaus r.) Tačiau temperamentingas jo charakteris reikalavo sportinio azarto, todėl netrukus J. Levko pradėjo lankyti „Unifight“ treniruotes. Praėjusį pavasarį Jurij neblogai pasirodė I Pasaulio Žiemos „Unifight“ čempionate, kur užėmė 9 vietą tarp 25 pasaulio šalių. Šiais metais turėjo galybę vėl atstovauti Lietuvai, tik klasikiniame „Unifight“.

Kilūčių ruožeNuo pat pradžių fortūna šypsojosi Jurijui. Kliūčių ruožą įveikė be didesnių pastangų, nors ir atėmė nemažai jėgų. Kovojo irgi gerai, iki pusfinalių momento. Pusfinalyje Jurij Levko  susitiko su Baltarusijos atstovu. Kliūčių ruožą Jurij įveikė gerai ir greitai, kol nepriėjo šaudymo ir peilio mėtimo rungčių. Deja, ir šovė ir mėtė peilį netaikliai, todėl neuždirbo nė vieno papildomo taško ir baltarusis įgijo nedidelę persvarą. Iš pradžių kova vyko palankiai Jurijui, jis padarė keletą gerų mėtimų ir rezultatas išsilygino. Paskui J. Levko pabandė sužaisti „Vabank“ ir norėjo atlikti mėtimą, kuris suteiktų 4 taškus. Deja, nepavyko. Baltarusijos atstovas buvo greitesnis ir atliko analoginį mėtimą. Po šios kovos varžybos Jurijui baigėsi, be galimybės kovoti finale. Tokiu būdu Jurij Levko tapo bronziniu XI Pasaulio „Unifight“ čempionato medalininku.

Kova ringeGeriau moterų tarpe pasirodė mūsų šalies atstovė Kornelija Narušytė iš Ukmergės. Ji sėkmingai atėjo į finalą, kur susitiko su Rusijos atstove. Rusė nuo pat pradžių išsiveržė į priekį, o savo persvarą išlaikė iki kovos pabaigos. Taip mūsų šalies atstovė užėmė antrą vietą ir laimėjo sidabro medalį.

Sveikiname Lietuvos atstovus su pasiektais puikiais rezultatais. Mūsų treneriui Jurijui Levko linkime sėkmės ruošiantis II Pasaulio žiemos „Unifight“ čempionatui, kuris vyks 2011 m. kovo mėnesį, Rusijoje.

Vilniaus rajono savivaldybės

sporto mokyklos direktorius                                                                 Marijan Kačanovski

Tema: Naujienos