VILNIAUS RAJONO KREPŠININKAI LAIMĖJO TURNYRĄ „POLBASKET 2010 – POLACY RAZEM”

Gruodžio 12 – 18 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės jaunųjų krepšininkų rinktinė dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre „ Polbasket 2010 – Polacy razem”. Jaunieji krepšininkai iš Maišiagalos, Pagirių ir Rudaminos, vadovaujami Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos trenerio Zbignevo Leganovič neturėjo sau lygių ir iškovojo 1 vietą  įveikdami visus varžovus dviženkle taškų persvara.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus ir Šalčininkų rajono bei 4 komandos iš Lenkijos. Pirmame turnyro etape rungtynės vyko dvejose grupėse. Gruodžio 14 dieną „A” grupėje mūsų komanda susitiko su šeimininkais – Pultusko gimnazijos Nr. 2 ir Zatoro gimnazijos krepšininkais. Pirmame susitikime Vilniaus rajono komanda buvo visa galva pranašesni už Pultusko  antros gimnazijos krepšininkus. Susitikimas baigėsi rezultatu 67:7. Antrame susitikime Zbignevo Leganovič auklėtiniai  rezultatu 49:30 laimėjo prieš Zatoro miesto komandą. Turėdami 4 taškus Vilniaus rajono krepšininkai užėmė 1 vietą savo grupėje ir gavo kelialapį į turnyro finalą. Finale jie susitiko su „B” grupės laimėtojais ir ruošėsi susiremti dėl turnyro laimėtojų titulo. Šalčininkų rajono atstovai iš Jašiūnų pirmame susitikime savo grupėje pralaimėjo Pultusko gimnazijos Nr 3 krepšininkams, o antrame susitikime nusileido Pultusko gimnazijai Nr 1 minimaliu rezultatu 21:22.

Antrą varžybų dieną vyko rungtynės dėl prizinių vietų. Pirmame susitikime Šalčininkų rajono sportininkai įveikė Pultusko gimnaziją Nr. 1 (42:16) ir užėmė 5 vietą. Trečią vietą laimėjo Zatoro gimnazijos krepšininkai laimėdami prieš Pultusko gimnaziją Nr 2 (52:12). Didžiajame finale dėl pirmos vietos susiremė Vilniaus rajono sporto mokyklos auklėtiniai ir šeimininkų Gimnazijos Nr 3 atstovai. Nuo rungtynių pradžios šeimininkų komanda dominavo aikštelėje. Treneriui teko keisti taktiką – mūsų krepšininkai Persjo prie individualios ginybos ir varžovų „presingo” visoje aikštelėje. Tai padėjo išlyginti rezultatą, perimti iniciatyvą ir gauti persvarą jau pirmame kėlinyje. Antrame rungtynių kėlinyje Vilniaus rajono komanda padidino persvarą iki 5 taškų. Perėmė  iniciatyvą. Zbignevo Leganovič krepšininkai neatsipalaidavo ir rungtynes baigė rezultatu 51:26 savo naudai.

Vilniaus rajono komanda įveikusi  visus savo varžovus laimėjo turnyrą „Polbasket 2010 – Polacy razem”. Labiausiai prie mūsų rinktinės laimėjimo prisidėjo Dariuš Baranovski žaidžiantis centre ir Donatas Panamariov, žaidžiantis gynyboje. Šie du krepšininkai įmetė daugiausiai taškų į varžovų krepšį. Pavel Sprangin iškovojo geriausio tritaškių metiko titulą. Čempionų komandai taip pat atstovavo Tomaš Kutko, Tomaš Kušlevič, Kšyštof Godlevski, Albert Kupcevič, Robert Kačanovski, Dariuš Tarkovski, Augustinas Bojarinas, Edgaras Meliauskas, Daniel Liminovič, Rolandas Žukovskis bei treneris Zbignev Leganovič iš Pagirių.

Paskutinę turnyro dieną vyko žvaigždžių mačas, kur susitiko Vilniaus rajono komanda su jungtine komanda, kurios sudėtį sudarė kitų komandų geriausi žaidėjai. Įdomiausia buvo tai, kad Vilniaus rajono atstovai ir šiame mače gerai žaidė ir pirmavo, taigi turnyro organizatoriai sumanė mūsų komandai uždėti bokso pirštines, kas sukėlė daug linksmų emocijų tarp pačių žaidėjų bei sirgalių tarpe. Žvaigždžių mačas baigėsi jungtinės komandos pergale.

Būdami Pultuske mūsų sportininkai ne tik žaidė krepšinį. Jie lankėsi Varšuvos sukilimo muziejuje, vaikščiojo po Varšuvos senamiestį, buvo karališkų rūmų – parko komplekse „Lazienki“, važinėjo po naktinę Varšuvą. Turnyro vykdytojai organizavo 2 integracines diskotekas su Pultusko jaunimu. O gyveno mūsų sportininkai pilyje – asociacijos „Dom Polonii“ būstinėje.

Sveikiname mūsų krepšininkus ir linkime sėkmingų žaidimų ateityje.

Vilniaus rajono savivaldybės

sporto mokyklos direktorius                                                                 Marijan Kačanovski

Tema: Naujienos